Egyéb Tevékenységek

Egyéb tevékenységeink

2016 január elseje után az érettségi vizsga bizonyítvány kiadásának feltétele 50 óra „közösségi szolgálat” elvégzésének igazolása.

„Közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása.”

Egyesületünkben három éve van lehetőség a közösségi szolgálat teljesítésére. Szeretettel várjuk azokat a középiskolás diákokat, akik szívesen vesznek részt gyermekprogramokon (kültéri és beltéri játszóházak, képességfejlesztő foglalkozások, babamama klubok), illetve szeretnének bepillantást nyerni a különböző fejlődési zavarokkal, eltérésekkel, rendellenességekkel, valamint tanulási problémákkal küzdő gyermekek, tanulók fejlesztésének, megsegítésének folyamatába egyéni és csoportos foglalkozásainkon.

Jelenleg az alábbi intézményekkel állunk kapcsolatban:
  • 1. Vajda János Gimnázium, Keszthely
  • 2. Bibó István Gimnázium és Kollégium, Hévíz
  • 3. Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg
  • 4. Lovassy László Gimnázium, Veszprém
  • 5. Czucor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, Győr
  • 6. Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium, Kaposvár
  • 7. Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár
  • 8. Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
A közösségi szolgálat kapcsolattartója egyesületünknél:

Tarsoly Rita

Email: ritatarsoly@gmail.com